Malatya'da EYDE eğitimi yaptık

Otizm Vakfı olarak eğitimlerimiz devam ediyor. 21 Ekim Pazar günü Malatya'da, Vakıfta uyguladığımız erken yoğun davranışsal eğitim modelimizin eğitimini yaptık. Tüm katılımcılara teşekkürler.

Otizmli bireylere eğitim hizmeti veren tüm kurumların kapasitelerini geliştirmeleri çok önemli. Hepimizin bildiği gibi bu sektörde yeni mezun ya da 3 yıldan az süreli çalışma deneyimi olan eğitimciler çoğunluğu oluşturmakta. Bu anlamda eğitimcilerin kendilerini geliştirmeleri ve kurumların da bunu desteklemeleri gerekiyor. Çoğu eğitimci otizmli bireyle nereden başlayacağını, ne çalışacağını, nasıl çalışacağını bilmiyor. Bir sonraki basamakta neler olması gerektiğini bilmiyor. Bu anlamda bugüne kadar yaptığım tüm eğitimler doğrudan bunun üzerine oldu. Tüm katılımcılar da çok önemli bilgiler edindiklerini söylediler. Bir taraftan faydalı olduğumu görerek sevinirken bir taraftan da geriye kalan çok büyük bir kitlenin henüz böyle eğitimler almadığını bilerek üzülmekteyim.

Bu anlamda özellikle yeni mezun ve az tecrübeli eğitimcilerin bu tarz eğitimlere katılarak kendilerini geliştirmelerini ve öğrencilerine daha faydalı olmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Bu arada eğitim verdiğim konuları aşağıya ekliyorum.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

2011 Malatya'da EYDE eğitimi yaptık. Bu siteden verilen bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis konulması, tıbbi tedavi uygulanması, eğitim planlanması amacı ile kullanılamaz.
Powered by Joomla 1.7 Templates