Resmi yazı ancak bugün yayınlandı.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve 26/04/2021 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucunda kurumlarca verilen örgün ve yaygın eğitimlerin uzaktan eğitim yöntemiyle yapılması ve sınavların ertelenmesi kararı alınmıştır. Konuyla ilgili bilgiler ve resmi yazı aşağıdadır.

Alınan kararlar doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel tüm okullarda uygulanacak eğitim öğretim faaliyetlerinin hangi usullere göre yapılacağı ilgi (a), (b) yazılar ile tüm valiliklerimize duyurulmuştur. Yeni kararlar çerçevesinde 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren diğer özel öğretim kurumlarına yönelik aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç duyulmuştur;

  1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretim faaliyetlerine 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan başlamak üzere 17 Mayıs 2021 tarihine kadar ara verilecektir.
  2. Özel öğretim kurslarında eğitim öğretim faaliyetleri 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan başlamak üzere 17 Mayıs 2021 tarihine kadar uzaktan eğitim yöntemiyle yapılacaktır.
  3. Diğer özel yaygın eğitim kurumlarında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan başlamak üzere 17 Mayıs 2021 tarihine kadar teorik dersler uzaktan eğitim yöntemiyle yapılacaktır. Bu kurumların uygulama eğitimleri ve dönem sonu teorik ve uygulama sınavları 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılmayacaktır.
  4. Özel öğrenci barınma hizmeti veren kurumlar, zorunlu olarak barınma hizmeti alması gereken öğrencilerin bulunması halinde Sağlık Bakanlığınca hazırlanan "COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi" ve Bakanlığımızın ilgili talimatları doğrultusunda gerekli önlemler alınarak bu öğrencilere barınma hizmeti verecektir

Resmi yazı için tıklayın...